Dyfuzor zapachowy jaki wybrać
Blog

Dyfuzor zapachowy jaki wybrać

Jaki powinien być dyfuzor zapachowy? Jaki wybrać, by można było być z niego zadowolonym przez długi czas? Okazuje się, że do wyboru mamy bardzo różne produkty. Nasze mieszkanie pięknym zapachem mogą wypełniać zarówno akcesoria tradycyjne, jak i elektroniczne. Dyfuzory składające się z pojemnika, wonnego olejku i patyczków mogą w zupełności wystarczyć do tego, by zaspokoić Twoje potrzeby. Co warto o nich wiedzieć? Oto kilka ważnych kwestii. 

Jak działa dyfuzor zapachowy?

Najpierw jednak zadajmy sobie pytanie: jak działa dyfuzor zapachowy? Jaki wybrać, by zaspokoił nasze potrzeby? Wbrew pozorom wybór takich urządzeń jest całkiem duży. Pierwszą grupę stanowią liczne dyfuzory elektroniczne, które mogą być zasilane bateriami lub z kontaktu. Zwykle perfumowanie przestrzeni jest możliwe dzięki uzupełnianiu poziomu olejku eterycznego w urządzeniu. 

Tradycyjne dyfuzory z patyczkami

Bardziej popularne wciąż jeszcze są dyfuzory tradycyjne. Sposób ich działania jest niezwykle prosty. Całość składa się z trzech elementów: karafki lub buteleczki na płyn, wonnego olejku i patyczków z różnych materiałów, które muszą mieć w środku kanaliki. Działanie takiego sprzętu również nie jest spowite żadną tajemnicą. Wystarczy otworzyć pojemnik i wetknąć do wypełnionego olejkiem naczynia patyczki. Dzięki kanalikom w ich wnętrzu ciecz będzie bardzo wolno przeć ku górze. Kiedy płyn dotrze na samą górę, rozpocznie się wydzielanie przyjemnego zapachu.   

Dyfuzor zapachowy – jaki wybrać?

Niewątpliwie ważnym wyposażeniem wnętrza może być dyfuzor zapachowy. Jaki wybrać, żeby przez długi czas można było się nim cieszyć? Przede wszystkim liczy się jakość. W naszym sklepie oferujemy doskonałe produkty marki CERERIA MOLLA. Jej atutem jest 120 lat obecności na rynku, co wiąże się z bogactwem doświadczeń wykorzystywanych przy projektowaniu nowych rozwiązań. 

Piękne i pachnące dyfuzory zapachowe

Wspomniana hiszpańska marka kładzie nacisk zarówno na atrakcyjne i trwałe mieszanki zapachowe, jak i na pięknie zaprojektowane opakowania. Połączenie bieli, czerni lub koloru kości słoniowej z naturalnym wyglądem trzcinowych patyczków może być bardzo korzystne. W ten sposób dyfuzor przestaje być już tylko akcesorium praktycznym, staje się również elementem dekoracyjnym.     

Jaki dyfuzor zapachowy powinniśmy wybrać do małego pomieszczenia?

Także w niewielkich przestrzeniach idealnym rozwiązaniem będzie dyfuzor zapachowy. Jaki wybrać do niewielkiego pomieszczenia? W takim miejscu idealnie sprawdzi się tradycyjny dyfuzor z patyczkami. Zwykle przyjmuje się, że dobrej jakości produkty, jak te oferowane przez dostępną u nas markę CERERIA MOLLA, wystarczają w zupełności do przesycenia zapachem powierzchni do 25 m2. W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno pojemniki o pojemności 100 ml, jak i znacznie większe, do 3000 ml włącznie. Już pierwszy rozmiar dyfuzora powinien wystarczyć na około miesiąc działania. Łatwo więc można się domyślić, że jest to rozwiązanie wydajne. Oczywiście dyfuzory 3000 ml od CERERIA MOLLA wystarczą na znacznie dłuższy czas. 

Dyfuzor zapachowy z patyczkami. Jak używać takich akcesoriów?

Wiemy już, jak działa dyfuzor zapachowy. Jaki wybrać, by można było sterować intensywnością wydobywającej się z niego woni? Okazuje się, że manipulowanie akcesorium w ten sposób wcale nie jest trudne. Kluczowe znaczenie mają w tym przypadku same patyczki. Jak zwiększyć intensywność woni? Sposoby są dwa. Pierwszy z nich polega na dodaniu dodatkowych patyczków. W drugim przypadku możemy wymienić patyczki na takie, które mają kanaliki o większej średnicy. Dzięki tym działaniom uwolniona zostanie większa ilość olejku równocześnie.

Co zrobić, gdy dyfuzor przestaje działać?

Czasem zdarza się, że dyfuzor przestaje wydzielać woń pomimo obecności w nim olejku. Wówczas można odwrócić patyczki tak, by zanurzone wcześniej końcówki były na górze. Alternatywą jest ich wymiana. Dzięki temu możemy przywrócić drożność i umożliwić normalny wypływ wonnego olejku.    

Dyfuzor z patyczkami a świece zapachowe

Co wybrać: świece wydzielające woń podczas spalania czy dyfuzor zapachowy? Jaki wybrać sposób na napełnienie wnętrza przyjemną wonią? Warto najpierw podkreślić, że oba elementy mogą brać udział w aromaterapii. Jedno i drugie rozwiązanie ma zalety i zwolenników.

Dyfuzor czy świece? 

Z pewnością dyfuzor ma tę zaletę, że jest praktycznie bezobsługowy. Po odkręceniu buteleczki i włożeniu do niej patyczków możemy przestać się interesować dyfuzorem aż do momentu, gdy przestanie uwalniać zapach. Jednocześnie większość modeli będzie bardziej wydajna. 

Co przemawia za skorzystaniem ze świecy? Przede wszystkim uwalniamy zapach tylko w takiej ilości i o takiej porze, która nam pasuje. Przy okazji możemy tworzyć we wnętrzu nastrojową atmosferę. Wadą takiego rozwiązania może być wydzielający się dym. Stąd konieczne jest kupowanie tylko najlepszej jakości świec umożliwiających czyste spalanie. również u nas dostępne są produkty tego typu od CERERIA MOLLA. Plusem jest to, że dzięki specjalnym liniom zapachowym od hiszpańskiego producenta można skutecznie łączyć ze sobą świece i dyfuzory w ramach tej samej kolekcji.    

Modne i funkcjonalne dyfuzory zapachowe

Modny dyfuzor zapachowy? Jaki wybrać, by był też funkcjonalny? Oferowane w naszym sklepie wysokiej jakości produkty cenione są z uwagi na wydajność, ładny design opakowań, ale też bardzo ciekawe kompozycje zapachowe. Hiszpański producent dokłada starań, by stworzyć wyszukane wonie. Przykład? Zapach Tobacco & Amber łączący nuty takie jak imbir, tytoń, cytrusy i lawenda. Alternatywą dla fanów nieco lżejszych woni będzie klasyczna mieszanka orzeźwiająca Bergamotto Di Calabria. W jej przypadku klient otrzymuje zapach łączący w sobie cytrynę, kardamon i drzewo sandałowe. Ginger & Orange Blossom to z kolei propozycja dla tych klientów, którzy kochają aromaty cytrusowe połączone z białymi kwiatami i szlachetnym drewnem.

Dyfuzor zapachowy - jak go używać?

Wiesz, już czym wyróżnia się dyfuzor zapachowy i dlaczego zdecydowanie warto w niego zainwestować. Użytkowanie tego akcesorium jest prostsze, niż mogłoby Ci się wydawać. Tak naprawdę potrzebujesz tylko samego produktu i miejsca, w którym bez problemu go postawisz. Możesz go umieścić bezpośrednio na stole lub regale, niemniej jednak my polecamy ustawienie dyfuzora np. na konkretnej podstawce. Korzystanie z dyfuzorów jest niezwykle łatwe, dlatego też chętnie inwestuje w nie coraz więcej osób. Wystarczy, że otworzysz zakupiony flakonik, a następnie włożysz do środka dołączone do zestawu patyczki. Brzmi bezproblemowo, prawda? Z dodatkowych spraw, na pewno warto od czasu do czasu przekręcić wspomniane już patyczki. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że piękny zapach roznosi się w danym wnętrzu równomiernie. Zadbaj również o to, aby Twój dyfuzor nie był położony blisko źródła ognia, np. kominka, ponieważ to produkt łatwopalny! Jeżeli chcesz, to dyfuzor może być w użytku przez praktycznie cały dzień i noc, aż do momentu, w którym olejki dołączone do zestawu się nie wyczerpią. Jeżeli jednak wolisz rozkoszować się wybranym aromatem krócej, to... nic straconego! Jedyne, co musisz zrobić, to po jakimś czasie po prostu wyciągnąć patyczki ze słoiczka i je schować. Świetnym rozwiązaniem pozwalającym na to, by patyczki nie traciły pochłoniętego aromatu, jest mocne zawinięcie ich w folię aluminiową. Dzięki temu, nawet jeżeli sięgniesz po nie po kilku tygodniach, to z całą pewnością wciąż będą przepięknie pachnieć.

Bezproblemowe używanie dyfuzora we własnym domu:

  • umieść dyfuzor na odpowiedniej tacce/podkładce,
  • otwórz słoiczek z olejkami eterycznymi,
  • włóż do niego patyczki dołączone do zestawu,
  • rozkoszuj się pięknym zapachem w swoim domu,
  • od czasu do czasu zmień położenie patyczków.