Dywan ręcznie tkany Valbo Raven

KOD
config-DYWAN VALBO RAVEN
 • Kolekcja: Handmade Collection II
 • Dostawa: od 2 do 7 dni
Cena: 2 999 zł 2 999 zł - 4 599 zł
credit-cardbezpieczne płatności
 • TPay
 • BLIK
 • PayPal
 • karta kredytowa
14 dni na zwrot

Szczegóły produktu

 • Marka Carpet Decor
 • Kolekcja Handmade Collection II
 • Kolor ciemno-szary z białym
 • Materiał 50% wełna 50% wiskoza
 • Kształt Prostokątny
 • Gramatura (g/m2) 4500
 • Waga (kg) 16.5
 • Wysokość (cm) 230
 • Szerokość (cm) 160
 • Grubosc (cm) 1,4
 • Projektant Carpet Decor
 • Głębokość całkowita (cm) 1,3

Opis produktu

Carpet Decor - Handmade Collection to ekskluzywna kolekcja ręcznie wykonanych dywanów, która powstała z myślą o ludziach ceniących oryginalne wzornictwo i wysoką klasę materiałów. Dywany z tej kolekcji tworzone są ręcznie w Indiach, dzięki czemu posiadają niepowtarzalny charakter. Wyróżniają się najwyższą jakością, uzyskaną dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej wełny z Nowej Zelandii oraz Nepalu, a także włókien wiskozy, wiskozy bambusowej i bawełny. To idealna propozycja dla tych, którzy szukają niebanalnych rozwiązań we wnętrzach. To uzupełnienie nowoczesnych, minimalistycznych apartamentów, jak i naturalnych, skandynawskich przestrzeni.

Dobrze wiedzieć

WARTO WIEDZIEĆ
1. Dzięki połączeniu wełny oraz wiskozy w proporcjach 50:50 dywan zachowuje swoje właściwości typowe dla dywanów wełnianych, równocześnie dzięki wiskozie pozostaje miły w dotyku oraz zyskuje delikatny satynowy połysk.
2. Wełna reguluje mikroklimat w pomieszczeniach – przyjmuje wilgoć gdy jest jej za dużo oraz oddaje, gdy powietrze staje się zbyt suche.
3. Wełna jest naturalnie odporna na brud i zabrudzenia ze względu na zawartość naturalnej lanoliny. Dywan będzie wyglądał dobrze przez wiele lat dzięki odpowiedniej pielęgnacji.
4. Ręcznie wykonane plecione dywany z włókna wełniano-wiskozowego charakteryzują się dużą elastycznością. Dywany podczas eksploatacji mogą zmieniać swój kształt. Np. mocne pociąganie za dywan lub przesuwanie mebli po dywanie może spowodować zmianę jego kształtu. Jest to zmiana odwracalna. Ponieważ plecione produkty wełniano-wiskozowe są naturalnie rozciągliwe jest to normalne zjawisko i nie podlega reklamacji.
5. Dywany z kolekcji Handmade zostały wykonane ręcznie, w większości z naturalnych włókien, dlatego każdy z nich jest oryginalny i niepowtarzalny. Z tego względu mogą występować między sobą nieznaczne różnice w kolorystyce, rozmiarze lub wzorze. Nie jest to podstawa do reklamacji.

CZYSZCZENIE DYWANU WISKOZOWO-WEŁNIANEGO
1. Dozwolone tylko profesjonalne czyszczenie dywanu.


PIELĘGNACJA DYWANU WISKOZOWO-WEŁNIANEGO
1. Odkurzać delikatnie ssawką bez szczotki, wykonując krótkie ruchy w jednym kierunku. Odkurzanie za pomocą końcówki ze szczotką lub turboszczotką może wzmagać pylenie dywanu i przedłużyć okres pylenia.
2. Naturalną właściwością dywanów wełniano-wiskozowych jest „pylenie" i „pilingowanie" włókna przez pierwsze kilka miesięcy użytkowania. W późniejszym czasie pylenie zmniejszy się, ale może nadal występować. Jest to naturalne zjawisko polegające na wychodzeniu z dywanu włókien i pojawiające się przy eksploatacji wełniano-wiskozowych dywanów. Proces pilingowania może być szczególnie nasilony w dywanach strzyżonych oraz w dywanach ze strzyżonymi wzorami, gdzie wysokość runa jest różna.
3. Pylenie nie jest podstawą do reklamacji.
4. Właściwością dywanów wiskozowo-wełnianych jest mechacenie, czyli pojawianie się małych kuleczek wełny na powierzchni dywanu. Jest to naturalne zjawisko polegające na uwalnianiu się od pocierania stopami/meblami z dywanu pojedynczych włókien wełny i zbijaniu się ich w kuleczki. Jest to normalne zjawisko pojawiające się przy codziennej eksploatacji wiskozowo-wełnianych dywanów. Mechacenie nie jest podstawą do reklamacji. Kuleczki można co pewien czas usuwać ręcznie lub za pomocą golarki.
5. Rozlane płyny, zabrudzenia należy natychmiast usunąć ręcznikiem papierowym lub tkaniną dobrze absorbującą wilgoć, następnie delikatnie oczyścić zabrudzone miejsce czystą szatką nasączoną małą zimnej wody z szarym mydłem. Nie doprowadzać do zamoknięcia dywanu.
6. W przypadku zamoknięcia dywan osuszyć suszyć na płasko w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz podczas sprzyjających warunków atmosferycznych.
7. Nie należy stosować środków chemicznych ani wybielaczy.
8. W celu uniknięcia zagnieceń runa należy okresowo przesuwać meble.
9. Ekspozycja dywanu na światło słoneczne może powodować blaknięcie dywanu. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na mocne światło słoneczne.

Wysyłka i dostawa

Dostawa w sklepie AlmiDecor.com jest darmowa, bez względu na wartość zamówienia.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę Wysyłka i dostawa.

Inne produkty z kolekcji