Pomysły na sypialnie. Który styl wybierzesz?
Blog

Pomysły na sypialnie. Który styl wybierzesz?

Każda pani domu marzy, aby jej sypialnia prezentowała się niezwykle korzystnie i zachwycała swoim wyglądem. W tym pomieszczeniu przecież nie tylko śpimy, ale także spędzamy w nim czas na rozmowach, czytaniu książek czy nawet słuchaniu muzyki. Aby budzić się i zasypiać w pięknie urządzonym wnętrzu, niekiedy wystarczy kilka trików, za sprawą których wnętrze sypialni zmieni się nie do poznania. Na początek warto przede wszystkim zastanowić się nad kolorem ścian, ponieważ barwa ma ogromny wpływ na psychikę człowieka, a tym samym jest w stanie przyczynić się nawet do obniżenia naszego nastroju lub na dodanie nam energii do działania. Aby sypialniane wnętrze zyskało na przytulności, najlepiej zdecydować się na jaśniejsze tonacje, na przykład na piękny beż, szarość, zieleń czy błękit. Przy tym ostatnim kolorze warto zatrzymać się na dłużej, gdyż właśnie niebieska tonacja pozwala uspokoić się i zrelaksować. Jeśli zdecydujemy się na pomieszczenie w stylu marynistycznym, błękit powinniśmy połączyć z bielą, dzięki której wnętrze wyda się optycznie większe, uporządkowane i higienicznie czyste. To jednak nie jedyne rozwiązanie. Poznaj także inne pomysły na aranżację sypialni.

Jakie kolory do sypialni?

Zastanawiasz się na jakie kolory do sypialni jeszcze warto się zdecydować? Znakomitym rozwiązaniem może okazać się zieleń, która wpływa na ludzką psychikę podobnie jak błękit. Kolor trawy rewelacyjnie wpisze się chociażby w pomieszczenia utrzymane w stylu ekologicznym. Tę pozytywnie oddziałującą na umysł barwę warto połączyć między innymi z odcieniami brązu, dzięki któremu pomieszczenie stanie się o wiele bardziej przytulne i przyczyni się do tego, że jego właściciele będą chętniej w nim przebywać. Zieleni nigdy za wiele, dlatego nie zaszkodzi uzupełnić pomieszczenia także o ładnie prezentujące się rośliny, umieszczone w dopasowanych do koloru ścian czy mebli doniczkach, gdyż za sprawą niektórych gatunków kwiatów wnętrze zostanie oczyszczone ze szkodliwych toksyn czy też drobnoustrojów. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się także uniwersalna szarość, która rewelacyjnie współgra z mnóstwem różnych kolorów, dzięki czemu unikniesz problemu z odpowiednich doborem mebli czy też elementów dekoracyjnych.

Łóżko w sypialni - aranżacje

Obowiązkowe wyposażenie wnętrza sypialni stanowi oczywiście łóżko. Nie masz pojęcia, na jakie się zdecydować? W takim razie poznaj nasze pomysły na aranżację sypialni. Podczas wyboru tego najważniejszego sypialnianego mebla koniecznie należy zwrócić uwagę na to, aby był on idealnie dopasowany do wymiarów pomieszczenia, a zarazem w pełni funkcjonalny, tak, aby nie przyczynił się do porannego bólu pleców czy też do innego rodzaju dyskomfortu. Ponadto należy dopasować go również do wzrostu osoby, dla której ma być przeznaczony. Jakie więc łóżko w sypialni? Aranżacji jest nieskończenie wiele. Niemałym zainteresowaniem cieszą się między innymi piękne łóżka wykonane w całości z drewna, które dzięki brązowym odcieniom wniosą do wystroju niemało przytulności. Jeśli preferujesz coś bardziej miękkiego, postaw na łóżko tapicerowane, a więc obite skórą ekologiczną, naturalną czy też mocną i przyjemną w dotyku tkaniną. Jeżeli marzysz o wersji w królewskim stylu, zdecyduj się na przykład na duże łoże uzupełnione o baldachim. Osoby, którym królewskie akcenty nie przypadają do gustu, mogą wziąć pod uwagę wersje minimalistyczne i równie stylowe. Niemałą rolę przy dokonywaniu wyboru pełni wezgłowie, na którym można się oprzeć podczas czytania książki czy też podczas śniadania w łóżku.

Dywan w sypialni? Sprawa warta przemyślenia

Sypialnia składa się nie tylko z łóżka, szafy i stolików nocnych, choć oczywiście to elementy zdecydowanie najistotniejsze. Jednak, gdy urządzamy wnętrze sypialni, nie mniej istotna staje się kwestia dywanu. Ten dodatek co prawda zbiera niemało kurzu, co przekłada się na dodatkowy obowiązek w postaci odkurzania, ale posiada również swoje ogromne zalety. Bardzo często zdarza się, że po sypialni chodzimy boso, a wówczas ciepła tkanina pod stopami nie tylko okazuje się jak najbardziej przydatna, ale wręcz zachęca do poruszania się po niej po prostu “na bosaka”, zwłaszcza podczas zimniejszych nocy. Większy czy mniejszy dywan zapobiegnie także poślizgowi, do którego może dojść na przykład po wyjściu z łazienki, wówczas, gdy nasze stopy nie będą do końca suche. Ułożona na podłodze przyjemna w dotyku tkanina cechuje się także tą zaletą, że dzięki niej pomieszczenie sypialniane zyska na przytulności i wyda się nieco mniejsze. Ponadto ten dodatek okazuje się bardzo praktyczny, jeśli podczas chodzenia nasza podłoga wydaje głośne odgłosy w postaci stukania, których tym bardziej warto uniknąć, gdy w pomieszczeniu akurat ktoś śpi. Mały dywanik warto mieć na względzie bez względu na styl, w jakim urządzamy wnętrze sypialni. Może dodać niemało uroku na przykład pokojowi w stylu skandynawskim, industrialnym czy marynistycznym.

Co jeszcze wpłynie na nadanie sypialni wyjątkowego charakteru?

Jakie pomysły na aranżację sypialni warto jeszcze mieć na uwadze? Aby pomieszczenie do spania zyskało zupełnie nowy charakter, przyda się kilka mniejszych lub większych dodatków. Przede wszystkim nie powinno zabraknąć w nim miękkich, dopasowanych do stylu wnętrza czy też do jego koloru poduszek. Ponadto nawet jeden większy obraz jest w stanie przyczynić się do tego, że sypialnia zostanie diametralnie odmieniona i ożywiona. Na stolikach nocnych przydadzą się oczywiście funkcjonalne i modne lampki nocne, na przykład o modnych w ostatnich czasach geometrycznych kształtach. Na parapecie okiennym warto umieścić piękne, pachnące świeczki oraz zielone rośliny w dekoracyjnych doniczkach. To element szczególnie wart uwagi, ponieważ podobnie jak lampki pełni nie jedynie funkcję praktyczną, lecz także dekoracyjną. Na stolikach niekoniecznie trzeba jednak stawiać lampek. Równie dobrym rozwiązaniem może okazać się przywołująca miłe wspomnienia fotografia, książki czy też szklany barwiony pojemnik z kwiatami lub ziołami. Dzięki temu wnętrze sypialni zmieni się nie do poznania.