Designers Guild - Logo

Brytyjski szyk

Designers Guild to luksusowa, brytyjska marka, której domenę stanowią ręcznie robione,
wysokiej jakości tekstylia - tkaniny, tapety ścienne, dywany, pościel i meble tapicerowane.

Designers Duild - Zdjecia aranzacyjne

Designers Guild jest rodzinną firmą, założoną w 1970 roku przez brytyjską projektantkę Tricię Guild. Pierwszy sklep ze swoimi projektami Tricie otworzyła na Kings Road w Londynie. Poza tekstyliami sprzedawała w nim również ceramikę i meble. Prace artystki zostały bardzo pozytywnie przyjęte, gdyż założycielka marki od samego początku bardzo dbała o jakość sprzedawanych przedmiotów oraz ich unikalność. Nie bała się eksperymentować z formą, fakturą czy kolorem – w efekcie jej firma szybko zyskała rzesze wielbicieli w całej Wielkiej Brytanii.

W 1974 roku firma rozpoczęła pracę z wybitnymi artystami, m.in. Kaffe Fassett, Lillian Delevoryas i Janice Tchalenko. Obecnie Firma współpracuje z najsłynniejszymi projektantami na świecie, takimi jak Christian Lacroix, Ralph Lauren, William Yeoward, Howard Hodkin.

Designers Guild - Zdjecie aranzacyjne

W latach 80-tych marka zaczęła intensywnie pracować na swoją reputację. W roku 1985 roku obroty firmy wynosiły 3 mln funtów, 2010 roku już 50 mln funtów. W latach 90. skupiła swoją uwagę na rozszerzeniu sieci sprzedaży. Dziś firma eksportuje swoje produkty do ponad 60 różnych krajów, ale jej serce pozostało w Londynie na Kings Road, gdzie mieści się magazyn flagowy oraz salon z tkaninami, tapetami, meblami i farbami.

Designers Guild - Poduszki

Designers Guild obecnie w swojej ofercie ma prawie 9,000 tkanin i 2,000 tapet, ponadto szeroką gamę dywanów, poduszek, ręczników, zapachów do domu – wszystkie projekty cechuje doskonała jakość, niebanalne wzornictwo i szeroka paleta barw. Studio projektowe Designers Guild czerpie inspiracje z tak różnych źródeł jak sztuka Wschodu, włoska architektura czy klasyczny design. Wartości, które cechują Designers Guild to innowacyjność oraz unikalny design produktów, a także najwyższa jakość wykonania, nieodłącznie związana z oryginalnością i luksusem.

„Wierzymy w jakość projektowania, produktów i usług w połączeniu z zaangażowanym i zmotywowanym zespołem”.


Marka zachwyca luksusowymi meblami - minimalistyczne sofy, fotele oraz krzesła spodobają się miłośnikom nowoczesnej aranżacji, ceniącym innowacyjne projekty. Natomiast klasyczne meble spodobają się koneserom ponadczasowych mebli nawiązujących do tradycji.

Designers Guild - TekstyliaActive filters
  1. Kategoria AlmiDecor Usuń

Brak wyników

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.